Zagraj już teraz Koniec sortie za: 12 minut daily reset za: 12 minu Handlarz pojawi się za: 4 dni 21 godzin i 30 minut Nowy patch za 3 dni i 12 godzin Dzień na poe za: trwa

Poradnik Polowania na Pająki

Ten poradnik zawiera podstawowe informacje związane z polowaniem na Zyskobiorczyni.
Autor: -FF-Drakulon Opublikowano: 4/2/19 1:00:00 PM
Poradnik Polowania na Pająki

Wstęp

Większość z nas pewnie nie lubi pająków, lecz za nim będziemy, mogli je likwidować należy uzyskać maksymalną rangę u naszych przyjaciół z Fortuny, tylko osoby posiadające rangę ‘’Stary Druh’’ u Zjednoczonych Solaris otrzymają zaufanie Eudico, Biznesa oraz Kaczuszki.

warframepolska.pl

Początki Dezynsekcji

Jeśli chcemy rozpoczać nasza zabawe należy udać się na Fortune.

warframepolska.pl

 

Jeśli już znajdujemy się na Fortunie, należy znaleźć Eudico, która znajduje się na zapleczu, sporo osób pewnie nie wie gdzie to jest, ale tu macie lekką pomoc.

warframepolska.pl

 

Przy podejściu pod bramę wyświetli nam się komunikat związany z zapleczem.

warframepolska.pl

W tym momencie, jeśli naciśniemy klawisz interakcji bazowo X, dostaniemy się na zaplecze, gdzie znajduje się Eudico, Biznes oraz Kaczuszka.

 

Jeśli podejdziemy do Eudico, możemy wziąć udział w Odprawie, wtedy należy wybrać opcję związaną z Zyskobiorczynią.

warframepolska.pl

 

Następnie wyświetli nam się okno ze zleceniami wygląda ono tak.

warframepolska.pl

 

Aby móc rozpocząć naszą dezynsekcję, należy wykonać pierwsze 3 zlecenia, wprowadzają one nas w historię związaną z Kaczuszką oraz z Zyskobiorczynią.

 

Pierwsze ukończenie 3 zlecenia nagrodzi nas Wyrzutnią Arch-Guna oraz Katalizatorem Gravimag, który jest niezbędny do pokonania Pająka.

warframepolska.pl

Katalizator Gravimag należy zamontować w jednej z broni Arch-Gun, jaką posiadamy, aby to zrobić, należy udać się do Arsenału, nacisnąć opcję wybierz tryb.

warframepolska.pl

 

Wybrać zakładkę pojazdy.

warframepolska.pl

Wejść w okno modyfikacji broni Arch-Gun i wybrać opcję działania.

warframepolska.pl

I wybrać opcję montażu Katalizatora Gravimag, należy pamiętać, że jest to dostępne dopiero jak nasza broń posiada Katalizator Orokin.

warframepolska.pl

Jeśli już zamontowaliśmy Katalizator Gravimag, należy też nie zapomnieć o zamontowaniu wyrzutni broni Arch-Gun w sprzęcie.

*Większą ilość Katalizatorów Gravimag można nabyć na rynku za platynę oraz z badań w Dojo*

warframepolska.pl

Kiedy już nasze koło sprzętu posiada Wyrzutnie Arch-Gun jesteśmy gotowi na walkę z Zyskobiorczynią.

warframepolska.pl

Polowanie rozpoczynamy przez czwarte zlecenie u Eudico.

warframepolska.pl

 

Każdy musi się przygotować

Nawet doświadczony człowiek, który zajmuje się dezynsekcją, musi się przygotować do swojego zadania, bez odpowiedniego sprzętu nic nie zdziała, tu Wam zdradzę kilka trików,które ułatwią Wam robotę.


Po pierwsze należy zadbać o dobry kombinezon, bez dobrej ochrony możemy mieć lekki problem z pająkiem, ponieważ jest bardzo kapryśnym stworzonkiem, które nas zbytnio nie lubi. Tu zalecam używania czegoś wytrzymałego np. Chromę, zapytacie pewnie dlaczego? Już wam odpowiadam, Chroma posiada umiejętności, które ochronią nas przed atakami Zyskobiorczyni, oraz umożliwia nam robienie jej większego “kuku”.

Mój build wygląda tak:

warframepolska.pl

 

Osoby nieposiadające wersji Prime podanych modów mogą używać ich w podstawowej wersji.


Build ten stworzony jest głównie pod przeżywalność,  przyczyniają się do tego te dwie umiejętności.

warframepolska.pl

 

Zwiększają one sporo pancerz, który posiadamy oraz obrażenia, które możemy zadać Zyskobiorczyni.Zalecam użycie Energi która sprawi że nasza druga umiejętność będzie posiadała element Zimna, ponieważ daje ona nam wtedy pancerz i może odbić ataki które otrzymujemy.

 

Należy pamiętać, że sam kombinezon to nie wszystko, bez odpowiedniej broni nic nie zrobimy. Ponieważ nasz ulubiony Pajączek posiada dość specyficzne tarcze, które podatne są tylko na jeden typ obrażeń w danej chwili, będziemy  potrzebować do tego odpowiednich broni z konkretnymi modyfikacjami.

Tu pokaże mój sprzęt

Broń Główna: Battacor

warframepolska.pl

Broń Boczna: Kitgun Tombfinger

warframepolska.pl

 

Broń Biała: Zaw Mewan

warframepolska.pl

Spora część z Was pewnie teraz mówi: ''łeee czego on używa? czemu to?” Należy pamiętać, że Tarcze naszego insekta są podatne maksymalnie na jeden typ obrażeń w danej chwili.

Dzięki temu układowi potrafimy posiadać praktycznie wszystkie rodzaje obrażeń, umożliwia nam to głównie Zaw oraz Kitgun, ponieważ bazowo posiadają dany typ obrażeń, akurat jeśli chodzi o Zawa lepiej używać ostrza typu Zainfekowany Kripath (dostępne jest podczas operacji “Plaga z Gwiazd”) większość osób pewnie go nie posiada, lecz pamiętajcie jest one tylko trochę bardziej efektywne od innych Zawów, ponieważ posiada obrażenia Wiuroswe.

 • Sporo osób pewnie zapyta czemu Zaw?

Zawy posiadająswego  rodzaj Arkana o nazwie Exodia, które z kolei  posiadają specyficzne efekty, więc potrafią nam pomóc w różny sposób.Tu nam z pomocą przychodzi Exodia Zakażenia.

warframepolska.pl

Wiele jej nie posiada, ale polecam ją nabyć podczas najbliższej Plagi z Gwiazd, ponieważ potrafi zadawać ogromne obrażenia naszemu Pajączkowi.

 

 • Też pewnie zadacie pytanie czemu Kitgun?

 

Kitguny bazowo posiadają obrażenia Radiacyjne, które nam ułatwią uporanie nam się z Tarczami Zyskobiorczyni i posiadają spore obrażenia. Kitguny także mają swój rodzaj Arkan.

Paxy potrafią być przydatne przy oczyszczaniu Vallis z insektów, ułatwi nam to Pax Baterii.

warframepolska.pl

 

 • A jaka broń główna?

 

Tu macie aktualnie większy wybór, ale polecam głównie bronie, które posiadają bazowo, jakiś typ obrażeń elementarnych lub żywiołowych, aby ułatwić zniszczenie tarcz.

 

 • Jakie części do Zawa oraz Kitguna polecasz?

Części Zawa: Ostrze: Mewan/Zainfekowany Kripath Rękojeść: Kroostra Nakładka: Vargeet II Ruhang

Części Kitguna: Komora: Tombinger Rękojeść: Haymaker Ładownik: Killstream

Już prawie wszystko omówione, a tu zapomnieliśmy o jednej z najważniejszych rzeczy broni Arch-Gun, jest ona niezbędna do pokonania Zyskobiorczyni, bez niej nie zrobimy nic! Dlatego chcę wam pomóc w tej sprawie.

 • Nasz Arch-Gun wymaga odpowiednich modyfikacji.

warframepolska.pl

Większość z Was nie będzie posiadało tych modów, lecz najważniejsze są modyfikacje na zwiększenie obrażeń krytycznych oraz ich szansy, wraz z modyfikacjami, które zwiększają bazowe obrażenia i sprawią że, nasz Arch-Gun będzie posiadał obrażenia Radiacyjne.

 • Jest parę broni typu Arch-Gun, ale najbardziej polecam wam Imperator Vandal, zdobyć go można podczas Alarmu z Fomorianem.
 • Sporo osób tego nie lubi, ale nasza broń musi posiadać w sobie kilka Form, bez nich nasze polowania będą o wiele trudniejsze.
 • Osoby, które nie posiadają Imperatora Vandal, w jego miejsce mogą używać Grattlera, dostępny jest w Dojo w Laboratorium Grineer.

 

Każdy insekt ma jakąś słabość

Zyskobiorczyni nie jest takim zwykłym Pajączkiem. Została przystosowana do klimatu Orb Vallis. Posiada potężne tarcze, aby ją pokonać, potrzebujemy zastosować odpowiednią technikę walki, która umożliwi nam uszkodzenie tarcz naszej przyjaciółki i ostatecznie do zgładzenia jednego z zagrożeń, które możemy spotkać na Orb Vallis.

Jeśli chcemy ułatwić życie mieszkańcom Fortuny, potrzebujemy wykonać następujące kroki:

 • Zgłosić się do Eudico na zapleczu i rozpocząć Zlecenie na pokonanie Zyskobiorczyni.
 • Udać się na Orb Vallis.
 • Odnaleźć naszego ulubionego Pajączka na Orb Vallis.
 • Uszkodzić tarcze Zyskobiorczyni za pomocą naszych broni, tarcze są podatne na jeden rodzaj obrażeń w danym czasie, rodzaj obrażeń, na jaki podatne są tarcze możemy zaobserwować na głowie Pająka. warframepolska.pl
 • Jeśli uszkodziliśmy tarcze, należy aktywować nasz Arch-Gun za pomocą okna sprzętu (bazowo Q).warframepolska.pl
 • Jeśli posiadamy już wyposażony Arch-Gun, możemy uszkodzić nogi Zyskobiorczyni, z jego pomocą.warframepolska.pl
 • Po uszkodzeniu wszystkich 4 odnóży, Zyskobiorczyni upadnie po raz pierwszy.warframepolska.pl
 • Nasz Pająk bez swoich nóżek już nie jest taki straszny, możemy wtedy wyrządzić mu spore szkody, strzelając w jego główkę.
 • Choć Zyskobiorczyni nie da się tak łatwo pokonać, po otrzymaniu odpowiedniej ilości obrażeń odzyska czucie w nóżkach, wraz z tym wypuści parę Pylonów.warframepolska.pl
 • Chronią one naszą przyjaciółke, przez co nie możemy jej uszkodzić do czasu zniszczenia wszystkich PylonówNależy pamiętać, że Pylony posiadają pole ochronne.warframepolska.pl
 • Może je zniszczyć, tylko jeśli znajdujemy się w polu ochronnym.warframepolska.pl
 • Jeśli zniszczyliśmy wszystkie Pylony, Zyskobiorczyni ponownie jest podatna na obrażenia, więc jeszcze raz potrzebujemy uszkodzić jej nogi za pomocą naszego Arch-Guna Jeśli tego dokonamy nasza przyjaciółka upadnie po raz drugi.warframepolska.pl
 • Wtedy ponownie możemy zrobić jej kuku w główkę.
 • Tym razem nasz Pajączek uczy się na błędach i po otrzymaniu pewnej ilości aktywuje ponownie tarcze.warframepolska.pl
 • Znowu musimy uszkodzić jej tarcze za pomocą naszych broni, jeśli nam się to uda, jej odnóża ponownie staną się podatne na obrażenia naszego Arch-Guna.warframepolska.pl
 • Wtedy ponownie pozbawiamy naszą przyjaciółkę czucia w nóżkach, przez co upada po raz trzeci, dzięki czemu możemy zrobić jej większe kuku.
 • Zyskobiorczyni ratuje się czym może przed ostatecznym upadkiem, ponownie wypuszcza Pylony. Tym razem jest ich 6, działają na takiej samej zasadzie jak wcześniej.
  warframepolska.pl
 • Jeśli zniszczyliśmy wszystkie Pylony, ponownie możemy przystąpić do uszkodzenia tarcz Zyskobiorczyni.warframepolska.pl
 • Choć teraz trzeba się pospieszyć bo mamy tylko 5 minut na ostateczne zniszczenie Pajączka. Po 5 minutach tarcze naszej koleżanki się przeładuja przez co nasza walka pójdzie na marne.
 • Jeśli udało nam się uszkodzić tarcze przed końcem czasu, ponownie potrzebujemy przewrócić naszą koleżankę, jeśli wszystkie odnóża zostaną uszkodzone Zyskobiorczyni upadnie po raz ostatni.warframepolska.pl

 • W tym momencie możemy wydać nasz ostateczny wyrok na Pajączku.Możemy zemścić się za te wszystkie lata życia w strachu przed nimi, oraz sprawić, że Orb Vallis będzie bezpieczniejszym miejscem dla naszych krewniaków z Fortuny.
 • Jeśli już pokonaliśmy naszego wroga, należy chwile odczekać, ponieważ Zyskobiorczyni musi, poczuć gorycz porażki zanim nagrodzi nas łupem.warframepolska.pl
 • Choć pamiętajcie, jak podniesiecie swój łup, bierzcie nogi za pas i uciekajcie gdzie pieprz rośnie, ponieważ nasza przyjaciółka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i ma dla nas bombowy prezent.

Parę Ciekawostek

Ta część poradnika zawiera tylko kilka dodatkowych uwag, które mogą ułatwić polowanie na Zyskobiorczyni, oto one:

 • Podatność Tarcz można zmienić za pomocą AMP-a (Operatora) oraz Paracesis (Tylko kiedy posiada 40 Poziom).
 • Modyfikacje takie jak Zakłócenie Tarczy, Korodująca Projekcja oraz Roztrzaskujące Uderzenie nie wpływają na Zyskobiorczyni.
 • Automatyczna zmiana podatności tarcz Zyskobiorczyni następuje po około -162.645 punktach obrażeń zadanych w tarcze, należy pamiętać, że jest to około ⅕ całkowitych punktów tarcz.
 • Kavat Adarza za pomocą umiejętności Kocie Oko, może zwiększyć naszą szansę obrażeń krytycznych o 60 punktów procentowych (60% Flat CC).
 • Kavat Smeeta za pomocą umiejętności Urok, może zwiększyć ilość otrzymanych kredytów z Zyskobiorczyni (mnoży je w zależności od ilości rzuconych uroków).
 • Jeśli skończyła nam się amunicja w Arch-Gunie możemy uzupełnić ją za pomocą paczek z ciężką amunicją, którą zdobyć można z tych panów.warframepolska.pl
 • Podatność tarcz Zyskobiorczyni zmienia się też po upływie odpowiedniego czasu.
 • Pancerz Zyskobiorczyni jest głównie podatny na obrażenia Radiacyjne.
 • Zenith może niszczyć Pylony spoza Pola Ochronnego.

Jeśli udało się dotrzeć do tego miejsca dziękuję za poświęcony czas, mam nadzieje, że pomogłem Wam choć trochę pojąć Mechanikę Walki z Zyskobiorczynią. Powodzenia w Łowach Tenno.

Korekta: Koteł